0 3000 0 300 120 30 https://www.barisdayak.com.tr 960 0
site-mobile-logo
site-logo

WordPress Siteye Svg Nasıl Eklenir ?

Wordpress Siteye Svg Nasıl Yüklenir
Svg Dosya Formatı: SVG, Xml tabanlı vektör grafik formatıdır. Web'de ve diğer dijital ortamlarda çeşitli grafikleri görüntülemek amacıyla kullanılmaktadır. W3C standarlarında olup Javascript, Dom, Css ve Html gibi standart diller ve teknolojilerde kolaylıkla çalışmaktadır.

WordPress Medya Yükleyici ile SVG’ye izin vermek

WordPress için jpg, png gibi dosyaları kolaylıkla yükleyebilmekteyiz. Bunun yanı sıra günümüzde popüler ve popüler olmaya devam eden yüksek görüntü kalitesi sunan vektör tabanlı svg formatlı dosyaları yükleyebilmemiz varsayılan olarak gelen WordPress‘de mümkün görünmüyor.

Ancak bu durumu değiştirmenin çok kolay bir yöntemi var. Bunun için eklenti kullanmanızı tavsiye etmemek ile birlikte functions.php dosyasına bazı müdahalelerde .svg uzantılı dosyaları kolaylıkla yükleyebilmemiz mümkün.

WordPress Svg Yükleyebilmek İçin Gerekli Kod:

WordPress sitenizin functions.php dosyasına ulaşmak için 2 yöntem mevcuttur.

  1. Yöntem: WordPress panelde Görünüm menüsünde Tema Düzenleyiciye tıkladığınızda sağ menüden Tema İşlevleri (functions.php) dosyasına ulaşabilirsiniz.
  2. Yöntem: Cpanel’e giriş sağladıktan sonra sitenizin ana dizini Wp-content/themes/tema-adı/functions.php şeklinde dosyaya ulaşabilirsiniz.

Functions.php dosyasının en alt satırına kodu yapıştırıp kaydettikten sonra WordPress panelinizde Ortam Kütüphanesine gelerek dilediğiniz svg dosyasını yükleyebilirsiniz.

function cc_mime_types($mimes) {
  $mimes['svg'] = 'image/svg+xml';
  return $mimes;
}
add_filter('upload_mimes', 'cc_mime_types');

Bir sorun yaşamanız durumunda aşağıda yorum kısmından yazabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarımı
WordpressYazılım
Site Performans Arttırma Keep Alive Etkinleştirme
Sonraki Yazı
Keep Alive Nedir ? N...
0 Yorum
Sizde bir cevap yazın