0 3000 0 300 120 30 https://www.barisdayak.com.tr 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Web Tasarım Programları – Ücretli – Ücretsiz

Web Tasarım Yapılan en İyi Programlar
Web tasarım programları, uygulanacak web site tasarımlarında kullanılan araçlardır. Bu araçlar tasarımsal ve kodlama özellikleriyle ortaya çıkar.

Web tasarım programları – ücretli – ücretsiz araçlar ve kullanım alanları

Dijital araçlar olarak oldukça gerekli olan programlar, bir web sitesinin inşası ve oluşumunda mecburidir.

Başarılı web site geliştirmelerinde önemli bir kaynak olan web tasarım programları, web tasarımcıların ve yazılımcıların iş yükünü büyük ölçüde hafifletmektedir.

Günümüz trend meslek gruplarından birisi olan web tasarım & yazılım sektörüne her geçen gün ilgi artmaktadır. En sık kullanılan ve programlar ve araçlar aşağıda listelenmiştir.

Ücretsiz Web Tasarım Program ve Araçları

Ücretsiz web tasarım programları kategorisinde tasarımcıların en çok kullandığı ve en popüler olan tasarım programlarını inceleyebilirsiniz.

WordPress

Son yılların en gelişmiş ve kullanımı basit İçerik yönetim sistemlerinden birisidir. Üst düzey içerik yönetim sistemiyle karşımıza çıkan WordPress yenilikçi alt yapısıyla tüm programcıların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Sizlerde WordPress öğrenerek kendi sitenizi oluşturabilir ve bu alanda kendinizi geliştirerek müşteri profilinize hizmet sağlayabilirsiniz.

Notepad++

Notepadd++ son derece gelişmiş bir kod düzenleyici yazılımıdır. Birçok programlama dilini destekleyen ve yazılımcıların sıklıkla tercih ettiği Notepad++ günümüzde hala popülaritesini korumaktadır.

Desteklediği programlama dilleri arasında şunlar bulunuyor.

  • Php
  • CSS
  • XML
  • C
  • C++
  • HTML
  • ASP
  • C#

Joomla

WordPress’in parlamasıyla yıldızı sönen bir program olmasına rağmen günümüzde birçok kişi tarafından hala kullanılmaktadır.

Sunduğu özellikler ve kullanım kolaylığı ile web tasarıma yeni başlayacak olan kişilerin tercih edebileceği bir yazılım türüdür.

Brackets

Adobe geliştirdiği bir editör aracıdır. Kullanımı basit ve hafif bir programdır. Kodlamaya yeni başlayanlar için ideal özellikler sunar. HTML, CSS ve Javascript ile birlikte kullanılırken, sıfırdan başlayan için gayet basit bir arayüze sahiptir.

2020 Ücretsiz Backlink Siteleri

İlginizi çekebilir

Ücretsiz Backlink Siteleri

Ücretli Web Tasarım Program ve Araçları

Ücretli web tasarım programları kategorisinde tasarımcıların en sık kullandığı ve en çok rağbet gören en iyi ücretli web programlarını inceleyebilirsiniz.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop, adobe’nin geliştirdiği en popüler yazılımlardan birisidir. Profesyonel grafik, tasarım hazırlamanıza olanak sağlayan program, tüm tasarımların ilk tercihidir. Sınırsız bir hayal gücüne destek olan ve harika tasarımlar ortaya çıkarmanıza destek olan Adobe Photoshop ücretli programlar arasında yer alsa da, fiyat politikası oldukça makuldür.

Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver, birçok dilde web yazılım geliştirmek için kullanılan, son derece gelişmiş bir yazılım türüdür.

Web site tasarımlarında yazılımcıların en sık kullandığı programlar arasında ilk sırada yer alır. Birçok dil desteği ile yüksek performanslı web siteler tasarlanmasını sağlayan Adobe Dreamweaver, en çok tercih edilen web tasarım araçları arasında yer alır. Ücretli bir yazılım olsa da uygun fiyatıyla tüm programcıların göz bebeğidir.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır. Dünya genelinde tüm profesyoneller tarafından tercih edilen Adobe Illustrator, piksel tabanlı programların aksine vektör tabanlı olmasıyla popüler olmuştur.

Tasarım boyutu ne olursa olsun kaliteli görüntüden ödün vermeyen bu yazılım, günümüzde tüm web tasarım ve grafik tasarım uzmanları tarafından kullanılmaktadır. Ücretli bir program olmasına rağmen fiyatlandırması da son derece uygundur.

Adobe Fireworks

Adobe fireworks, grafik yönü oldukça gelişmiş bir programdır. Bir photoshop kadar ileri düzeyde olmasa da içerisinde barındırdığı özellikleri sayesinde en iyi web tasarım programları arasına girmiştir.

MySQL

MySQL, veritabanı yönetim sistemidir. Geliştiricilerin tüm beklentilerini fazlasıyla karşılayan MySQL, ilişkisel veri tabanı olarak kullanılan en popüler veri tabanı sistemidir.

Linux, Windows ve Unix gibi birden fazla platformda çalışma sağlar. Web sunucularında en çok kullanılan veri tabanı sistemi MySQL’dur.

Tasarımcılığa giriş yapmak isteyen herkesin bu araçlar hakkında fikir sahibi olması ve ilerleyeceği yönde hangi aracı kullanması gerektiğini iyi bilmesi gerekir.

Güncel olarak kullanılan web tasarım programları ile internet siteleri tasarlayabilirsiniz. İşletmeniz için profesyonel tasarım hizmetleri almak içinde benimle iletişime geçebilirsiniz. Yaratıcı çözümler ve uzman kadromuzla, sizlere sektör de fark yaratmanın avantajlarını sağlıyoruz.

Web Sitesi Tasarımı
WordpressYazılım
Önceki Yazı
2020 Ücretsiz Backlink Siteleri
Ücretsiz Backlink S...
0 Yorum
Sizde bir cevap yazın